6 ارز متاورس برای سرمایه گذاری در متاورس

6 ارز متاورس برای سرمایه گذاری در متاورس
jگر ما به فکر سرمایه گذاری در متاورس هستیم، باید از کدام ارزهای استفاده کنیم و بهترین آن ها کدام است؟ به طور کلی با توجه به رشد هر روزه ی متاورس، سرمایه گذاری در آن پتانسیل بسیار خوبی دارد؟
: 10

عده ی بسیار زیادی از افراد به فکر سرمایه گذاری در حوزه های مختلفی هستند. این روزها سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بسیار مورد توجه عده ی زیادی از افراد قرار گرفته است و کسانی که این کار را کاملا اصولی و درست انجام داده اند، سودهای بسیار خوبی از این طریق بدست آورده اند. ارزهای دیجیتال می توانند بهترین مکان برای سرمایه گذاری عموم افرادی باشد که در این زمینه تخصص کسب می کنند اما بهترین ارزهای دیجیتال کدام ها هستند و بهتر است کجا سرمایه گذاری کنیم؟ در این مقاله می خواهیم در مورد خرید ارز متاورس با شما صحبت کنیم و اطلاعات مفیدی در این زمینه به شما ارائه دهیم.

متاورس چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم در مورد ارزهای متاورس صحبت کنیم و باید کمی در مورد متاورس و دنیای آن اطلاعات کسب کنید. دنیای متاورس یک دنیای مجازی همراه با واقعیت افزوده است که می توانید هر چیزی که می خواهید و تصور می کنید به آن اضافه کنید. به تعبیری دیگر در این فضا واقعیت فیزیکی و مجازی با هم ترکیب شده اند. در متاورس هر چیزی حتی اقتصاد به صورت دیجیتالی وجود دارد. از موارد حیاتی این فضا ارزها و بلاکچین ها هستند که بسیار در این حوزه با آن ها سر و کار داریم. 
شما در متاورس با NFTها سروکار دارید که توکن هایی هستند که تعویض نمی شوند و از آن برای تبدیل مالکیت فردی به دارایی دیجیتال استفاده می شود. NFTها توکن هایی هستند که به صورت مستقل و غیر متمرکز می توانید از آن ها استفاده کنید. در متاورس تمامی خرید و فروش ها و داد و ستدهای مالی به استفاده از ازرهای و بلاکچین ها صورت می گیرد. به همین دلیل این ارزهای متاورس هر روز رشد می کنند و بر ارزش آن ها افزوده می شود.

ارزش سرمایه گذاری در متاورس

همانطور که گفته شد، امروزه افراد زیادی به سرمایه گذاری در متاورس روی آورده اند اما آیا می دانید دلیل این همه استقبال از ارزهای متاورس چیست؟ به پیش بینی و گفته ی بلومبرگ، بازار متاورس در سال ۲۰۲۴ به میزان ۸ میلیارد دلار می رسد؛ بنابراین سرمایه گذاری در این بازار منطقی تر می شود و افراد زیادی به این کار وسوسه شده اند. توکن ها و ارزهای دیجیتال در متاورس به دلیل این استقبال روز به روز رشد می کنند و تعداد سرمایه گذاران آن افزایش پیدا می کند؛ پس تا حد زیادی مطمئن می شویم که این پیش بینی درست است.
صاحب شرکت فیس بوک که مارک زاکربرگ است تمایل دارد که این شرکت را به سمت متاورس سوق دهد و سرمایه گذاری بزرگی در آن کرده است؛ بنابراین سود بسیار قابل توجه و خوبی هم از سهام توکن شده ی فیس بوک نیز ایجاد خواهد شد و سرمایه گذاری در آن به یک کار ارزشمند و آینده دار تبدیل می شود.

خرید زمین در متاورس

صاحب شرکت فیس بوک که مارک زاکربرگ است تمایل دارد که این شرکت را به سمت متاورس سوق دهد و سرمایه گذاری بزرگی در آن کرده است؛ بنابراین سود بسیار قابل توجه و خوبی هم از سهام توکن شده ی فیس بوک نیز ایجاد خواهد شد و سرمایه گذاری در آن به یک کار ارزشمند و آینده دار تبدیل می شود.

بسیاری از افراد به خرید و فروش زمین و ملک در دنیای واقعی می‌پردازند و این موضوع باعث کسب درآمد و سود کسانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند شده است. جالب است بدانید که متاورس یک مرز بین دنیای واقعی و دنیای مجازی به وجود آورده است که در آن مانند واقعیت فیزیکی شما می‌توانید زمین‌هایی را خرید و فروش کنید که ماهیت فیزیکی ندارند و در دنیای متاورس وجود دارند. دقیقاً مانند زمین‌های فیزیکی شما می‌توانید به خرید و فروش زمین‌های متاورس بپردازید و از این راه کسب درآمد بسیار خوبی داشته باشید. در این زمینه‌ها شما می‌توانید تمام کارهایی را که دوست دارید، در زمین خود پیاده‌سازی کنید. برای مثال در این زمین‌های مجازی شما می‌توانید به ساختن هتل، رستوران، فست فود و… بپردازید و از طریق آن‌ها درآمد کسب کنید. در مورد زمین مجازی بیشتر بخوانید.

خرید ارز متاورس

حال سوال پیش می آید اگر ما به فکر سرمایه گذاری در متاورس هستیم، باید از کدام ارزهای استفاده کنیم و بهترین آن ها کدام است؟ به طور کلی با توجه به رشد هر روزه ی متاورس، سرمایه گذاری در آن پتانسیل بسیار خوبی دارد و از جمله سرمایه گذاری های قابل رشد و خوب است. در ادامه بهترین ارزهای متاورس را به شما معرفی خواهیم کرد. 

دیسنترالند (Decentraland)

یکی از مهم ترین و اصلی ترین ارزهایی که در متاورس وجود دارد، دیسنترالند (Decentraland) است که دارای یک پلتفرم اختصاصی است که برای محتواهای واقعیت مجازی سه بعدی به کار گرفته می شود. در این دیسترلند کاربران می توانند روی زمین های که خریداری کرده اند به صورت اختصاصی کار کنند. عناصری در دسیترلند وجود دارند که به کاربران آن این امکان را می دهد که در زمین های خود آثاری از قدیم تا جدید و به روز که در دنیای واقعی وجود دارند و حتی بهتر از آن را بسازند و ایجاد کنند. 
نکته ی قابل توجه دیستترلند است که نیازی به هدست واقعیت مجازی برای استفاده از آن ندارید و می توانید به صورت مهمان بدون رمز ارز وارد دنیای آن شوید. در دیسترلند وجود هیچ واسطه ای نیاز نیست و کاربران می توانند به راحتی با وصل کردن کیف پول به حساب کاربری خود، خرید و فروش های خود را انجام دهند.

اکسی اینفینیتی (AXEI)

در سال ۲۰۲۱ توکن اکسی اینفینیتی در میان تمام رمز ارزهای متاورس عملکرد بسیار خوب و رشد بسیار قابل توجهی داشته است. در بازی اکسی اینفینیتی کاربران و بازیکنان کاراکترهای اکسی را به وجود آورده و با آن ها بازی می کنند به این صورت که اکسی هایی به وجود می آورند که با یکدیگر رقابت می کنند. اکسی اینفینیتی تا همین لحظه رشد قابل توجهی به مقدار بیشتر از ۲۴ هزار درصد داشته است؛ با توجه به این موضوع توکن های بسیاری مانند آن به وجود آمده اند و بسیاری از آن ها نیز رشد خوبی داشته اند. 
موضوع جالب این است که شما می توانید کاراکترهای اکسی را پرورش داده و آن ها را بفروشید تا از این طریق کسب درآمد کنید. با بازی در اکسی اینفینیتی می توانید رمز ارزهایی به عنوان جایزه یا پاداش دریافت کنید که به غیر از این بازی هم ارزشمند هستند و می توانید با آن ها کار کنید. در دوران شیوع ویروس کرونا استفاده از این رمز ارز به شدت افزایش پیدا کرد و عده ی بسیار زیادی به کسب درآمد از این طریق روی آوردند.

رندر توکن (RNDR)

افرادی که کارشان تولید محتوا در واقعیت افزوده است، از رندر توکن استفاده می کنند که یکی از اصلی ترین توکن های متاورس می باشد. رندر توکن به صورت غیر متمرکز کار می کند و رندر محتوای دیجیتال را با استفاده از قدرت پردازش رایانه هایی که دیگر پلتفرم ها فعالیت می کنند انجام می دهد. 
کاربران این حوزه می توانند محتواهای سه بعدی را بسیار ارزان تر از سایر زمینه ها ایجاد کنند؛ به همین دلیل دیگر نیازی به قطعات گران قیمت کامپیوتر نیست. این کاربران به ازای کاری که در این پلتفرم انجام می دهند پاداش دریافت می کنند.

سندباکس (SAND)

سندباکس یک توکن جدید است که دقیقا مانند دیسترلند عمل می کند؛ به این صورت که می توانند زمینی خریداری کنند و در آن بازی های متفاوتی ایجاد کنند و آن را با دیگران به اشتراک بگذارند. مسئله ای که وجود دارد این است که این بازی هنوز به طور کامل پردازش نشده است و در حال تکامل می باشد و نمی تواند در اختیار همه قرار بگیرد.
 این توکن رزو به روز در حال رشد و توسعه است به طوری که یک دوره جمع آوری سرمایه ایجاد کرده است که نتیجه ی آن جمع آوری ۹۳ میلیون دلار بوده است. سند باکس به شدت روی ان اف تی ها کار می کند و توجه ویژه ای به آن دارد که کاربران با استفاده از این ان اف تی ها می توانند بازی ها را بسازند و با بازی های دیگر معامله کنند.

گالا گیمز(GALA)

از زمانی که متاورس شروع به رشد و پیشرفت کرد، گالا گیمز نیز رشد قابل توجهی داشته است. گالا گیمز می تواند کنترل بازی را به طور کامل در اختیار کاربران و بازیکنان قرار دهد تا کاربران بتوانند مالک اصلی و حقیقی بازی شوند. در واقع می توان گفت که گالا گیمز برای ساخت پروژه ی ارزهای دیجیتال در متاورس بهترین گزینه است، با اینکه خود این بستر خود یک بازی در متاورس نمی باشد. به بیانی دیگر در گالا گیمز کاربران به عنوان مالک اصلی آیتم هایی که دارند فعالیت می کنند.

انجین کوین (ENJ)

توکن انجین کوین یکی از بهترین و مهم ترین ارزهای دیجیتال در بستر متاورس است که دلیل محبوبیت آن کارایی متفاوتی که دارد می باشد. همانطور که گفته شد در بسترهای مختلف با داشتن NFTها می توانید آیتم هایی را به صورت مالک اختصاصی در اختیار بگیرید و با معامله ی آن ها پاداش خوبی به دست آورید. اما با داشتن پلتفرم انجین شما می توانید پلتفرم گیمینگ بازی های مختلف را با یکدیگر ترکیب کنید. 
برای مثال ممکن است در بسیاری بازی ها شما یک آیتم را خریداری کنید و بعد از این که به هر دلیلی بازی را متوقف کنید، آیتم شما به طور کامل حذف خواهد شد. در انجین کوین شما می توانید آیتم هایی را که خریداری می کنید در پلتفرم ها و بازی های مختلف استفاده کنید بدون آن که هزینه ی اضافی  پرداخت کنید. بنابراین انجین کوین به دسته پلتفرم هایی می رود که طرفداران بسیار زیادی دارد هر روزه رشد آن به شکل قابل توجهی نمایان می شود.

سخن پایانی در رابطه با خرید ارز متاورس

لازم است بدانید که اگر می خواهید روی ارزهای دیجیتال در متاورس کار کنید و از طریق آن ها درآمدهای خوبی کسب کنید، باید دانش خود را در این زمینه زیاد کنید. به طور معمول کار کردن با همه ی ارزهای دیجیتال حتی خارج از حیطه ی متاورس نیز بالا و پایین هایی دارد که در بسیاری اوقات تنها کسانی می توانند سود کنند و پاداش بگیرند که در این زمینه تخصص لازم را دارند. 
شما باید از تمامی ریسک های احتمالی مطلع باشید و برای این فضا زمان کافی را بگذارید. هدف متاورس نزدیک کردن دنیای واقعی و مجازی به هم است که کار کردن با آن می تواند برای عموم بسیار جذاب باشد. حتی اگر در این زمینه اطلاعات کافی دارید و مهارت های خود را رشد داده اید، بازم باید حواستان به آپدیت ها و فناوری های جدیدی که در آن شکل می گیرد باشد و همیشه خود را به روز نگه دارید.
برای خرید رمز ارزها و کار در این زمینه باید در ریسک کردن بسیار صبور باشید و تحمل خود را بالا ببرید. سعی کنید ارزهایی را خریداری کنید که بزرگ تر و شناخته تر شده باشند تا راه مطمئن تری برای شما باشد. خرید توکن ها را از صرافی های قابل اعتماد انجام دهید تا آرامش خاطر شما بیشتر باشد. 
اگر اهل ریسک نیستید، سرمایه گذاری در این زمینه به هیچ عنوان کار درستی نمی باشد و عاقلانه نیست. بهتر است که تحت تاثیر ارزهایی که در بازه های زمانی کوتاه رشد می کنند و محبوبیت هفتگی و ماهانه قرار می گیرند نباشید و در این زمینه عاقلانه تر عمل کنید. 

رفتن به بالا