کاربرد و مزایا دوربین پلاک خوان به گزارش پرشیا سیستم

کاربرد و مزایا دوربین پلاک خوان به گزارش پرشیا سیستم
کاربرد و مزایا دوربین پلاک خوان به گزارش پرشیا سیستم با افزایش آمار جرم و جنایت در سرتاسر کشور، شاهد افزایش محبوبیت و خرید تجهیزات امنیتی و سیستم نظارت تصویری در ایران هستیم. با وجود این تجهیز...
: 21

با افزایش آمار جرم و جنایت در سرتاسر کشور، شاهد افزایش محبوبیت و خرید تجهیزات امنیتی و سیستم نظارت تصویری در ایران هستیم. با وجود این تجهیزات، افراد می‌توانند امنیت کامل را در مکان‌های مورد نظرشان ایجاد کنند و احتمال بروز مشکلات مختلف را به حداقل برسانند. یکی از جدیدترین تجهیزات کاربردی برای فراهم کردن امنیت کامل، دوربین پلاک خوان است؛ دوبین مداربسته‌ای که به صورت انبوه مورد استفاده پلیس راهنمایی و رانندگی کشور قرار می‌گیرد.

همان طور که می‌توانید از نام دوربین پلاک خوان متوجه شوید، می‌توان از این دوربین برای ضبط و شناسایی اطلاعات پلاک خودروهای مختلف استفاده کرد. این قابلیت، به دلیل وجود فناوری و تکنولوژی منحصر به فردی است که وضوح تصاویر دوربین را بهبود می ‌بخشد و به آن‌ها قابلیت تشخیص پلاک خودروها را می‌دهد. چنانچه تمایل به شناخت بیشتر دوربین پلاک خوان دارید، این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

دوربین پلاک خوان چیست؟

شاید تا به حال در حال رانندگی، با دوربین‌هایی مواجه شده باشید که توانایی خواندن پلاک خودروها را دارند. این دوربین‌ها که عموما توسط پلیس راهنمایی و رانندگی کشور به صورت انبوه خریداری می‌شوند، می ‌توانند پلاک تمامی خودروها را به صورت دقیق و با جزئیات کامل ذخیره کنند. با گذر زمان، افراد می‌توانند اطلاعات ثبت شده در حافظه دوربین پلاک خوان را مجددا تماشا کرده و ویژگی‌های ظاهری خودروهای مورد نظرشان را استخراج کنند.

تولیدکنندگان بزرگ دوربین مداربسته برای این کار قابلیت پلاک خوانی را روی دوربین‌های خود قرار دهند، عموما از نرم افزارهایی منحصر به فرد استفاده می‌کنند. این نرم افزارها به نحوی طراحی شده‌اند که امکان شناسایی محل قرارگیری پلاک را در خودرو به دوربین می‌دهند؛ البته میزان اهمیت وضوح دوربین نیز یکی از نکات مهم در این قابلیت است. اگر یک دوربین مداربسته وضوح و کیفیت لازمه را نداشته باشد، مطمئنا نمی‌توان پلاک خودروها را به نحو احسن بخواند.

البته دوربین پلاک خوان تنها مختص پلیس راهنمایی و رانندگی نیست؛ بلکه شما می‌توانید این دوربین مداربسته را در مکان‌های مورد نظر خودتان نصب کنید تا بر رفت و آمد خودروها در محل نظارت داشته باشید. این نکات، مستقیما به کاربردهای دوربین پلاک خوان بازمی‌گردند؛ زیرا دوربین پلاک خوان در مواقع بسیاری می‌تواند بهترین وسیله برای جمع‌آوری مدارک قابل استناد از محل وقوع جرم باشد.

کاربردهای دوربین پلاک خوان

به طور کلی، افرادی که بخواهند بر رفت و آمد خودروها نظارت داشته باشند می‌توانند دوربین پلاک خوان بخرند؛ اما شناخت کاربردهای اصلی این دوربین، می‌تواند عاملی برای شناخت هر چه بیشتر دوربین های پلاک خوان باشد. عمده افراد اهدافی مشخص از خرید دوربین پلاک خوان دارند و این وسیله را برای فراهم کردن امنیت در مکان‌هایی خاص خریداری می‌کنند. در ادامه، شما را با کاربردهای دوربین پلاک خوان آشنا خواهیم کرد.

·         ورودی و خروجی کارخانجات

کارخانه، عموما از مکان‌هایی است که امنیت بسیار زیادی طلب می‌کند؛ زیرا ثروت بسیار زیادی در آن‌ها وجود دارد و طبیعتا یکی از اولویت‌های سارقان خواهد بود. به همین دلیل استفاده از دوربین پلاک خوان در ورودی و خروجی کارخانجات، یکی از کاربردهای بسیار رایج این دوربین‌هاست. با این ابزار، می‌توان تمامی خودروهایی که به کارخانه وارد شده و یا از آن خارج می‌شوند را تحت نظر داشت و امنیت کارخانه را افزایش داد.

·         ورودی و خروجی مراکز نظامی

با توجه به میزان اهمیت امنیت در مراکز نظامی، طبیعی است که از دوربین پلاک خوان برای نظارت بر ورودی و خروجی این مراکز استفاده کنند. این دوربین عموما در ورودی مراکز نظامی قرار می‌گیرد تا در صورت وقوع هرگونه اتفاق، بتوان تمامی افراد حاضر در مرکز نظامی را شناسایی کرد. البته این دوربین فقط در مراکزی نصب می‌شود که افراد غیرنظامی به آن‌ها رفت و آمد داشته باشند؛ در غیر این صورت، عموما نیاز چندانی به بررسی ورودی و خروجی نیست.

·         ورودی و خروجی پارکینگ عمومی و خصوصی

شاید تا به حال دوربین پلاک خوان را در پارکینگ‌های عمومی و خصوصی مشاهده کرده باشید. کاربرد دوربین پلاک خوان در پارکینگ‌ها چندان پررنگ و قابل توجه نیست؛ زیرا قیمت دوربین پلاک خوان بسیار بیشتر از حدی است که صاحبان این پارکینگ‌ها در نظر دارند. با این وجود، دوربین‌های پلاک خوان در پارکینگ مراکز تجاری و تفریحی بزرگ نصب می‌شود تا امنیت این مراکز به حداکثر برسد.

·         ورودی و خروجی مراکز سوخت‌گیری

آخرین مکانی که کاربرد دوربین پلاک خوان به صورت گسترده در آن مشاهده می‌شود، مراکز سوخت‌گیری است. معمولا پمپ بنزین و مراکز سوخت‌گیری مشابه، از دوربین‌های پلاک خوان برای تحت نظر نگه داشتن افراد حاضر در مرکز استفاده می‌کنند. این کار برای فراهم کردن امنیت کامل برای مراکز سوخت‌گیری است؛ زیرا این مراکز، به دلیل وجود سوخت‌های اشعال زا، می‌توانند هدفی ساده برای سارقان یا مهاجمان باشند.

فریم دوربین پلاک خوان

قبل از خرید دوربین پلاک خوان، باید بدانید که فریم این دوربین‌ها اهمیت بسیار زیادی دارند؛ زیرا اگر یک دوربین با کیفیت و فریم ضعیف بخرید، هیچوقت نمی‌توانید از آن برای ثبت و ذخیره پلاک خودروها استفاده کنید. همان طور که متوجه شدید، نصب نرم افزارهای پلاک خوان تنها بر روی دوربین‌های باکیفیت امکان‌پذیر است.؛ اما از کجا می‌توان میزان فریم مورد نیاز دوربین پلاک خوان را متوجه شد؟

اگر شما یک دوربین با فریم 10PPF خریداری کنید، به سختی توانایی مشاهده صورت افراد را خواهید داشت؛ چه برسد به این که دوربین، پلاک خودروها را ضبط کند. حداقل فریم مورد نیاز برای داشتن کیفیت مناسب، فریم 40PPF است؛ حال هرچقدر فریم به 100PPF نزدیک‌تر شود، شما تصویر بهتری از پلاک خودروها خواهید داشت. توصیه می‌کنیم در خرید دوربین پلاک خوان، یک دوربین با حداقل فریم 60PPF انتخاب کنید تا اطلاعات پلاک خودروها را به بهترین نحو ببینید.

مجموعه پرشیا سیستم؛ عرضه‌کننده دوربین پلاک خوان

این مقاله، متشکل از مطالبی مفید و کاربردی از مفهوم دوربین پلاک خوان بود؛ حال که شناخت کافی از این دوربین بسیار کاربردی پیدا کردید، می‌توانید دوربین مورد نظرتان را از مجموعه پرشیا سیستم بخرید. مجموعه پرشیا سیستم به واسطه مهارت و تجربه بالای خود در حوزه دوربین‌های مداربسته، توانسته خود را به عنوان یکی از معتبرترین عرضه‌کنندگان دوربین مداربسته به مخاطبان معرفی کند. برای مشاهده انواع دوربین پلاک خوان، به وبسایت پرشیا سیستم مراجعه کنید.

رفتن به بالا