مهاجرت سرمایه گذاری کانادا

مهاجرت سرمایه گذاری کانادا
مهاجرت سرمایه گذاری کانادا دولت کانادا مسیرهای گوناگونی را برای مهاجرت سرمایه گذاری کانادا به این کشور طراحی کرده است و درهای خود را به روی افراد دارای تخصص، مهارت و شایستگی گشوده است تا از این...
: 32

دولت کانادا مسیرهای گوناگونی را برای مهاجرت سرمایه گذاری کانادا به این کشور طراحی کرده است و درهای خود را به روی افراد دارای تخصص، مهارت و شایستگی گشوده است تا از این طریق در مسیر پیشرفت روزافزون قرار بگیرد. در این میان اما مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، یکی از روش هایی است که تنها برای نخبه های اقتصادی طراحی شده و مزایای بیشماری نسبت به سایر روش ها دارد. در واقع مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یک بازی دو سر برد برای فرد مهاجر و دولت کاناداست. دولت کانادا از دانش و تجربه مهاجر برای رشد اقتصادی این کشور سود می برد و در عوض فرد مهاجر نیز میتواند با اخذ اقامت دائم کانادا از امکانات و شرایط بینظیر در یکی از بهترین کشورهای دنیا به همراه خانواده بهره ببرد.

مزایای مهاجرت سرمایه گذاری کانادا:

  • دریافت اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری

یکی از مهم ترین اهداف سرمايه گذاران در كانادا، دریافت اقامت دائم و گرفتن حق شهروندی از این کشور است. اگر می خواهید اقامت دائم کانادا را به شکلی مطمئن و به راحتی دریافت کنید، سرمایه گذاری در کانادا را به شما پیشنهاد می کنیم.

  • تضمین آینده سرمایه و کسب و کار

با توجه به ثبات اقتصادی موجود در کشور کانادا، می توان راه اندازی یا خرید یک کسب و کار را در این کشور، به عنوان گزینه ای مناسب و اقتصادی دانست. گفتنی است که قوانین حمایتی از کسب و کارهای کوچک و دانش بنیان در این کشور تضمینی برای رشد کسب و کارها در کنار درآمدهای دلاری است.

  • هزینه های کمتر، ریسک کمتر

سرمایه گذاری در کانادا نسبت به برخی دیگر از کشورهای پیشرفته، هزینه های نسبتا کمتری دارد. کشور کانادا در بین تمام کشورهای صنعتی عضو گروه 7 بوده و پایین ترین میزان مالیات را برای سرمایه گذاری در یک کسب و کار جدید داراست.

میزان مالیات در نظر گرفته شده برای کسب و کارهای جدید در حدود 13.7 درصد است، که این میزان پایین ترین مقدار مالیات در بین تمام کشورهای صنعتی گروه 7 و پایین تر از متوسط میزان مالیات در بین کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) نیز محسوب می شود.

  • فضای بسیار مثبت اقتصادی

کانادا دارای فضای اقتصادی پایدار و امنی است. این ثبات اقتصادی به اندازه ای است که حتی یک بانک کانادایی از سال 1983 میلادی تا به امروز، دچار ورشکستی مالی نشده است!

همچنین، چنانچه شاخص تولید ناخالص داخلی را به عنوان معیاری برای عملکرد اقتصادی یک کشور بدانیم، کانادا در سال 2019 میلادی، تولید ناخالص داخلی به ارزش 1.74 هزار میلیارد دلار را داشته که رقم قابل توجهی است.

نکته بسیار جالبی که در مورد سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد این است که، شما با خیالی آسوده می توانید در هر صنعتی سرمایه گذاری کنید. تنوع بخش های اقتصادی کانادا موجب شده تا فرصت های سرمایه گذاری در کانادا در بخش های مختلفی مانند فناوری، کشاورزی، خودروسازی و … شکل گیرد.

  •  تضمین آینده فرزندان

در حقیقت، بخشی از اهداف مهاجرت به کانادا، سرمایه گذاری برای آینده فرزندان شماست! با توجه به این موضوع که امکان مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق سرمایه گذاری وجود دارد، می توان گفت که علاوه بر صدور اجازه خانواده برای ورود به خاک این کشور، دسترسی به امکانات نیز برای آن ها امکان پذیر است.

از بهترین امکانات موجود می توان به امکانات آموزشی در کانادا اشاره کرد. به طوری که در صورت داشتن اقامت دائم، فرزندان شما می توانند به تحصیل در مدارس کانادا بپردازند.

تنوع آموزشی در کنار امکانات مدرن و تجهیزات به روز آزمایشگاهی، این فرصت را به فرزندان شما می دهد تا در هر مدرسه ای که برنامه های آموزشی آن مطابقت بیشتری با ویژگی ها و استعداد آن ها دارد، ثبت نام شوند.

بهترین کشور، بهترین مردم 

برای اینکه بهترین مردم را جذب ّکنید باید بهترین محل برای زندگی را به آن‌ها پیشنهاد دهید. شرکت‌های موفق تمایل دارند در مناطقی فعالیت کنند که برای کارمندان و خانواده‌های آن‌ها جذاب باشد. 

 

کانادا از نظر کیفیت زندگی رتبه نخست جهان را به خود اختصاص داده است، ضمن اینکه رتبه این کشور در رفاه، امنیت شخصی، اسکان، وضعیت سلامت و بهداشت، ارتباطات اجتماعی، کیفیت زیست محیطی، مشاغل، درآمد، آموزش و تخصص بالاتر از حد متوسط است. فلسفه اصلی کانادا مبنی بر اینکه موفقیت در گرو همکاری و مشارکت است، باعث متمایز شدن این کشور نسبت به سایر مناطق جهان شده است. 

 

زمانی که یک جامعه دارای عملکرد مطلوب است، اعتماد و مشارکت ایجاد می‌شود، ثبات سیاسی وجود دارد، از قوانین حمایت می‌شود و روابط مثبت و اثربخشی با سایر کشورها ایجاد می‌شود. رسانه‌های آزاد و مستقل اطلاعات را منتشر می‌کنند، شهروندان از آگاهی کامل برخوردار هستند و سخنرانی‌های عمومی منجر به آزادی و درک و همکاری بیشتر و در نهایت تصمیم‌گیری بهتر می‌شوند. 

  

 

کانادایی‌ها افرادی روشنفکر، شکیبا و دلسوز 

آموزش، عنصر اصلی در هر جامعه‌ای است که به یادگیری، سازگاری و مقاومت و رشد مردم کمک می‌کند. برابری جنسیتی و حقوق نیروی کار از عناصر مهم جوامعی هستند که از فلسفه پذیرش حقوق سایرین حمایت می‌کنند. کانادا از نظر شرایط کلی زندگی و کیفیت زندگی رتبه نخست را در بین کشورهای عضو G7 دارد. اندازه‌ای که یک جامعه به جوانان اهمیت می‌دهد و افزایش سطح دانش و آموزش شهروندان را ترویج می‌دهد در اندازه سرمایه انسانی تحصیل‌کرده و متخصص آن جامعه منعکس می‌شود.

 

 

 

کیفیت زندگی در کانادا

کانادا برای سه سال متوالی رتبه نخست ارائه کیفیت مطلوب زندگی را به خود اختصاص داده است. 

این رتبه بر اساس عملکرد 80 کشور و 75 معیار متفاوت از جمله ثبات سیاسی، بازار کار قوی، فضای امن، سیستم آموزشی عمومی مطلوب تعیین شده است. 

منبع: بهترین کشورها، Y&R، شرکت مشاوره BAV Group، موسسه آموزش تجارت وارتون

کانادا از نظر شرایط کلی زندگی و کیفیت زندگی رتبه نخست را در بین کشورها G7 و رتبه پنجم را در بین 36 کشور عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) در اختیار دارد. 

3 شهر کانادا در بین 10 شهر برتر برای زندگی در جهان قرار دارند: 

کلگری، رتبه 4 

ونکوور، رتبه 6 

تورنتو، رتبه 7 

 سه شهر کانادا در بین 10 شهر برتر برای زندگی در جهان قرار گرفته‌اند، این رتبه‌بندی بر اساس ثبات (نرخ جرم و جنایت، تروریسم و آشوب‌های نظامی)، دسترسی عمومی به مراقبت‌های درمانی با کیفیت، فرهنگ محلی و محیط زیست، کیفیت آموزش و زیرساخت‌ها انجام گرفته است. کلگری، ونکوور و تورنتو بهترین امتیازها را در اکثر گروه‌ها به خود اختصاص دادند. تورنتو، ونکوور و مونترال از نظر موفقیت بلند مدت در بین 30 شهر برتر جهان قرار گرفتند

 صلح و آرامش

 کانادا رتبه بسیار بالایی در فهرست امن‌ترین کشورهای جهان دارد. حفظ فضای صلح‌آمیز باعث شده تا به محلی برای رشد توانایی‌ها و ظرفیت‌های انسانی تبدیل شود. صلح همچنین ارتباط متقابل با عملکرد اقتصادی قوی دارد. نرخ بهره در کشورهای دارای شرایط صلح‌آمیز بسیار پایین‌تر و باثبات‌تر است، همین مسئله درباره نرخ تورم صادق است. حال آنکه در چنین کشور نرخ سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی بالاتر است. مهاجرت کاری کانادا با توجه به سهم قابل توجه کانادا در اکوسیستم‌های طبیعی جهان، منابع طبیعی این کشور مانند جواهر تحت محافظت قرار دارند. علاوه بر تمامی این ویژگی‌های متمایز می‌توان گفت که مردم به راحتی در این کشور تنفس می‌کنند، کیفیت هوای کانادا در بین 10 رتبه برتر جهان قرار دارد. کانادا یک رهبر جهانی در زمینه تولید برق پاک است که 66 درصد آن از منابع تجدیدپذیر تأمین می‌شود. در حقیقت نزدیک به 81 درصد از برق تولید شده در کانادا هیچ گونه انتشار گاز گلخانه‌ای ندارد. دسترسی به منابع برق پاک، متنوع و ایمن این امکان را به شرکت‌های جهانی می‌دهد تا عملیات‌های خود که به انرژی بالایی نیاز دارند را به کانادا انتقال دهند و ردپای تولید کربن خود را کاهش دهند. نظارت و محافظت از محیط زیست برای مردم کانادا بسیار مهم است. علاوه بر اراضی استانی و شهری، سیستم پارک‌های ملی کانادا شامل سایت‌های مشهور جهانی مانند بنف و جاسپر نیز در این کشور وجود دارند. محیط زیست طبیعی کانادا نه تنها جغرافیای کشور، بلکه تاریخ و تجربه افرادی که در اینجا زندگی کرده و به اینجا سفر کرده‌اند را نیز شکل می‌دهد. بر اساس نگرش افراد نسبت به مهاجران، سهولت دوست‌یابی در داخل کشور و احتمال اقامت دائمی مهاجران، کانادا یکی از نوع ‌دوست‌ترین کشورها در جهان به شمار می‌رود. با توجه به ویژگی‌های کانادا، عقل حکم می‌کند که در این کشور بمانید و ساکن شوید. همواره استقبالی گرم از شما و کسب و کارتان در انتظار شماست.

بیشتر بدانید :

دلار کانادا در ترکیه

رفتن به بالا