ارزانترین و گرانترین زمان سفر به کیش و مشهد

ارزانترین و گرانترین زمان سفر به کیش و مشهد
انتخاب بهترین زمان سفر یکی از مهمترین مسائلی است که هرشخص باید قبل از سفر از آن مطلع شود. کیش و مشهد دو شهر گردشگری کشور هستند که آب‌وهوایی کاملا متفاوت دارند. ما در این مطلب همه فصل‌های این مناطق را برررسی می‌کنیم. همچنین می‌گوییم که کدام فصل‌ها از لحاظ قیمت، آب‌وهوا و ازدحام چه وضعیتی دارند. اگر می‌خواهید از این شهرها دیدن کنید، این مطلب را از دست ندهید.
: 4

انتخاب بهترین زمان سفر یکی از مهمترین مسائلی است که هرشخص باید قبل از سفر از آن مطلع شود. کیش و مشهد دو شهر گردشگری کشور هستند که آب‌وهوایی کاملا متفاوت دارند. ما در این مطلب همه فصل‌های این مناطق را برررسی می‌کنیم. همچنین می‌گوییم که کدام فصل‌ها از لحاظ قیمت، آب‌وهوا و ازدحام چه وضعیتی دارند. اگر می‌خواهید از این شهرها دیدن کنید، این مطلب را از دست ندهید.

بهترین زمان سفر به کیش

کیش جزیره‌ای زیباست که در دل خلیج‌فارس واقع شده و دیدنی‌های زیادی دارد. هر فصل این جزیره، دیدنی‌های خاص خودش را دارد که چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. سخت است که بهترین فصل را برای کیش بیان کرد، چون هر فصل این جزیره تماشایی است. در ادامه همه فصل‌های این منطقه را بررسی می‌کنیم تا بتوانید راحت‌تر زمان مناسب رزرو بلیط مشهد کیش را انتخاب کنید.

کیش در بهار

از آن‌جایی که با آغاز فصل بهار سال جدید هم در کشور ما شروع می‌شود، تعداد سفرها هم افزایش می‌یابد. کیش هم یکی لاز قطب‌های گردشگری کشور است و به‌همین‌دلیل افراد زیادی به آن سفر می‌کنند. این منطقه در بهار آب‌وهوای کم‌نظیری دارد و می‌توانید بدون مشکل از همه جاهای دیدنی آن دیدن کنید.

البته در سفر به کیش در فصل بهار بسیار گران است و اگر می‌خواهید سفری ارزان به آن داشته باشید این فصل را انتخاب نکنید. می‌توانید اواخر فصل بهار به این جزیره سفر کنید تا هم از هوای بی‌نظیر آن لذت ببرید هم سفرتان ارزان تمام شود.

کیش در تابستان

تابستان ارزان‌ترین فصل برای سفر به کیش است. در این فصل دمای هوا تا حد زیادی افزایش می‌یابد و همین موضوع باعث افزایش تبخیر آب دریا و در نتیجه بیشتر شدن میزان رطوبت هوا می‌شود. همه این دلایل دست به دست هم داده‌اند تا تعداد گردشگران این جزیره کمتر شود. برای این‌که گردشگران در این زمان هم به کیش سفر کنند، مسئولان جزیره برنامه‌های مختلفی برگزار می‌کنند.

همچنین فروشگاه‌ها هم محصولاتشان را با تخفیف به فروش می‌رسانند. تقریبا هر شب در بخش‌های مختلف کیش جنگ‌های شبانه با برنامه‌های متنوع برگزار می‌شود که طرفداران زیادی هم دارد. هزینه بلیط و تور کیش در این زمان تا حد زیادی کاهش می‌یابد و بهترین زمان برای سفر ارزان به این منطقه محسوب می‌شود.

کیش در پاییز

یکی از زیباترین فصل‌ها برای بازدید از هر شهر، پاییز است. در این فصل آب‌وهوای کیش شرایطی ایده‌آل دارد که می‌تواند سفری متفاوت را برای گردشگران به ارمغان بیاورد. در این فصل هم به‌دلیل شروع مدارس و دانشگاه‌ها تعداد گردشگران کم است و تقریبا فصلی ارزان برای سفر محسوب می‌شود.

کیش در زمستان

در زمستان، کیش بیشترین تعداد گردشگر را به خود می‌بیند. تقریبا همه کسانی که می‌خواهند از این جزیره دیدن کنند، این فصل را انتخاب می‌کنند. اگر می‌خواهید بلیط کیش مشهد را رزرو کرده و به این جزیره بروید، ما پیشنهاد می‌کنیم این فصل را انتخاب کنید، چون می‌توانید از سرمای استخوان‌سوز مشهد کمی فاصله بگیرید و به منطقه‌ای بروید که در زمستان باید کولر روشن کنید! این فصل گران‌ترین فصل برای سفر به کیش محسوب می‌شود، پس اصلا برای کسانی که می‌خواهند سفری ارزان داشته باشند، پیشنهاد نمی‌شود.

بهترین فصل رفتن به مشهد

مشهد هم یکی‌دیگر از قطب‌های مذهبی و گردشگری کشور است. درطول سال افراد زیادی برای رفتن به پابوس امام هشتم و بازدید از جاهای دیدنی به مشهد سفر می‌کنند. در ادامه همه فصل‌های این شهر را بررسی می‌کنیم.

مشهد در بهار

فرقی نمی‌کند چه شهری باشد، مسافران برای تعطیلات نوروز ترجیح می‌دهند چند روزی را در سفر باشند و به‌همین‌دلیل تعداد گردشگرانی که به هر شهر می‌روند زیاد است و مشهد هم از این قاعده مستثنی نیست. مشهد در این فصل بسیار دیدنی است، اما اگر می‌خواهید سفری ارزان داشته باشید، ما این فصل را به شما پیشنهاد می‌کنیم، چون هزینه‌ها به‌دلیل حضور گردشگران افزایش می‌یابد.

مشهد در تابستان

از نظر آب‌وهوایی، بهترین زمان برای سفر به مشهد تابستان است. این شهر آب‌وهوایی تقریبا سرد دارد، اما در تابستان آب‌وهوایی دلچسب را در شاهد خواهید بود. برخلاف کیش، مشهد در فصل تابستان بسیار شلوغ است. گران‌ترین فصل برای سفر به این شهر تابستان است.

قصد سفر به مشهد دارید؟ : هتل های 5 ستاره و خاص مشهد

مشهد در پاییز

جاهای دیدنی مشهد در پاییز بسیار زیبا هستند و می‌توانید از گشت‌وگذار در آن لذت ببرید. در این فصل تعداد متقاضیان برای تور مشهد کاهش می‌یابد و به‌همین‌دلیل می‌توانید سفری ارزان‌تر از تابستان داشته باشید. هرچه بیشتر به زمستان نزدیک می‌شویم، آب‌وهوای مشهد هم سردتر می‌شود و گشت‌وگذار در آن هم سخت‌تر خواهد شد.

مشهد در زمستان

زمستان خلوت‌ترین زمان برای سفر به مشهد است. همان‌طور که گفته شد در این فصل هوای این شهر بسیار سرد می‌شود. بسیاری از روزهای زمستان در مشهد باران می‌بارد و در برخی روزها هم شاهد باریدن برف در این شهر خواهید بود. به‌دلیل سرد بودن هوا، تعداد مسافرانی که به مشهد سفر می‌کنند کم می‌شود.

زمستان بهترین فصل برای سفر ارزان به مشهد به‌شمار می‌رود. اگر اهل مشهد هستید، یک پیشنهاد برایتان داریم؛ ما پیشنهاد می‌کنیم که در فصل زمستان بلیط مشهد کیش را رزرو کرده و به این جزیره بروید تا کمی از سرمای مشهد دور شوید.

شهر مشهد و جزیره کیش دو منطقه مهم گردشگری محسوب می‌شود، به‌همین‌دلیل ما در این مطلب همه فصل‌های آن‌ها را بررسی کردیم. اگر قصد سفر به این شهرها را دارید، این مطلب می‌تواند به شما کمک کند تا با اطلاعات بیشتری زمان مناسب برای سفر را انتخاب کنید.

رفتن به بالا