5 روش برای بهبود توانایی شما در یادگیری مهارت های جدید

5 روش برای بهبود توانایی شما در یادگیری مهارت های جدید
مهم نیست که چه کاری را انجام میدهید، اگر می خواهید یک مدعی باشید، تسلط بر توانایی یادگیری است که شما را وارد بازی می کند و شما را در آنجا نگه می دارد. -H.L. Roediger در Make It Stick
: 7

مهم نیست که چه کاری را انجام میدهید، اگر می خواهید یک مدعی باشید، تسلط بر توانایی یادگیری است که شما را وارد بازی می کند و شما را در آنجا نگه می دارد. -H.L. Roediger در Make It Stick

دانستن چگونگی رشد و توسعه فعال یک مهارت به خودی خود یک مهارت است و اگر بدانید اصول یادگیری چگونه کار می کند، یادگیری هر مهارت جدید در آینده آسان تر خواهد بود.

بنابراین ارزش آن را دارد که برای درک این فرآیند تلاش کنید، زیرا می تواند ساعت های زیادی از تمرین و ناامیدی شما را نجات دهد.

فرامهارت یادگیری نحوه یادگیری از نظر من یکی از مهم ترین مهارت هایی است که می توانید داشته باشید، زیرا می توان آن را برای هر چیزی که می خواهید یاد بگیرید به کار برد. در اینجا هفت راه برای بهبود یادگیری مهارتی شما آورده شده است:

  1. اقدام کنید - شروع به یادگیری یک مهارت کنید

بزرگترین شکست، شکست در انجام عمل در زمانی است که نیاز به اقدام دارد. -جان وودن

یادگیری یک مهارت مستلزم تمرین فعالانه آن است. بنابراین، اگر فقط در مورد چگونگی بهتر شدن در یادگیری مهارت‌ها مطالعه کنید، دانش کسب می‌کنید. زمانی که آن را به کار می‌گیرید، مهارت‌های یادگیری را بهبود می‌بخشید.

بنابراین بهترین راه برای بهبود این مهارت، داشتن یک پروژه مهارت آموزی مداوم است. کار بر روی یک مهارت می تواند به شما در درک اصول توسعه مهارت و درک عمیق تری از فرآیند یادگیری کمک کند.

اگر برای شروع یادگیری یک مهارت جدید نیاز به الهام دارید، می‌توانم شروع چالش 100 ساعته خود را توصیه کنم، که شامل تلاش برای بهبود هر چه بیشتر یک مهارت با 100 ساعت تمرین است.

چالش 100 ساعته

تلاش من این است که در 100 ساعت مهارت های پیچیده مختلف مانند یادگیری زبان، بازی کردن را تا حد امکان بهبود بخشم.

مهارت چیست؟

«یک مهارت» می تواند انواع مختلفی از فعالیت ها باشد. برای مثال شعبده بازی، رقصیدن، بازی شطرنج، صحبت کردن به یک زبان، آشپزی…

  1. شکستن یک مهارت

موثرترین راه برای بهتر شدن در یک مهارت پیچیده، یک مهارت فرعی در هر زمان است.

هر مهارت از چندین مهارت فرعی تشکیل شده است. برای بهبود سریع‌تر، یافتن مهارت‌های فرعی که مهم‌ترین هستند و تمرکز بر بهبود آنها مفید است. معمولاً بهبود چند مهارت فرعی در یک زمان بسیار مؤثر است تا تجربه یادگیری را طاقت فرسا نکنید.

برای تجزیه یک مهارت، می توانید به عنوان مثال از روش درخت مهارت که در این مقاله توضیح داده شده است استفاده کنید

دنی فارست

، یا نوعی نقشه ذهنی یا فهرستی ایجاد کنید که شامل تمام مهارت های فرعی است که می توانید به آن فکر کنید. همیشه سعی کنید ابتدا اساسی ترین مهارت های فرعی را یاد بگیرید.

اصل درخت مهارت: روشی نوآورانه برای رشد کارآمد مهارت های خود

چگونه درخت مهارت های بیشتر می تواند شما را آگاه تر کند و شما را در یادگیری مهارت راهنمایی کند؟

شکستن یک مهارت و تمرین موثر

چگونه یک مهارت را تجزیه کنیم و تصمیم بگیریم که کدام بخش ها را به طور موثر تمرین کنیم؟

  1. همیشه به دنبال راه هایی برای بهبود باشید

اگر به دنبال چیزی نباشید که شما را بهتر می کند، هرگز آن را پیدا نمی کنید.

می توانید 50 ساعت آشپزی کنید، بدون اینکه آشپز بهتری شوید. نمونه‌های زیادی از رستوران‌ها وجود دارد که حتی پس از گذشت چندین دهه، غذاهای متوسطی سرو می‌کنند. از آنجایی که آنها به دنبال راه هایی برای بهبود نیستند، هرگز نخواهند بود. تنها با جستجو و آزمایش روش های جدید برای انجام کارها، می توانید پیشرفت کنید. این امر مستلزم تلاش و توجه است و بدون این دو ماده، بهبود هر مهارتی بسیار دشوار است.

اگر در مورد پیشرفت جدی هستید، ارزیابی خودتان مفید است که چگونه می توانید بازی یا مهارت خود را توسعه دهید. همچنین سودمند است که در مورد نحوه انجام هر جلسه تمرین پس از پایان آن فکر کنید و به راه‌هایی برای بهبود آن برای دفعه بعد فکر کنید.

این طرز فکر بسیار متفاوت از حضور در تمرین و پیروی از دستورات مربی است. اگر به نظر می رسد تمرین معمول شما باشد، سعی کنید به این فکر کنید که چرا تمرینات مختلف انجام می شود و دستورالعمل های خاصی داده می شود.

  1. چالش را به عنوان یک فرصت عالی برای یادگیری ببینید

هدف واقعی تمرین نیست، پیشرفت است. هرگز فعالیت صرف را با موفقیت اشتباه نگیرید. -جان وودن

من اغلب از فرصت‌های یادگیری اجتناب می‌کردم، زیرا از اینکه نمی‌توانم مهارت‌های خاصی را انجام دهم، خجالت می‌کشیدم. این کمی تغییر کرده است، زیرا اکنون می‌دانم که وقتی چیزی چالش‌برانگیز به نظر می‌رسد، زمانی است که مهارت‌هایم را سریع‌تر بهبود می‌دهم.

هر چیزی که خیلی آسان به نظر می رسد، احتمالاً چیزهایی است که قبلاً می دانید چگونه انجام دهید، و احتمالاً چیز زیادی از آن یاد نخواهید گرفت.

Eustress کلمه ای است که به خوبی بیان می کند که در طول تمرین چه احساسی باید داشته باشید. Eu-، پیشوند یونانی برای "سالم" است. پس «استرس سالم» چیزی است که شما را مجبور می‌کند از محدودیت‌هایتان فراتر بروید، کارهایی را انجام دهید که فکر نمی‌کردید بتوانید انجام دهید، و حوزه عملکرد راحت‌تان را گسترش می‌دهد. این نوع استرس مفید و محرک رشد است.

مایل به ریسک باشید و خود را در موقعیت‌های چالش برانگیز قرار دهید، جایی که ممکن است مجبور شوید دوره شرم‌آوری را پشت سر بگذارید که خیلی خوب نیستید، اما در نهایت عملکرد یک مهارت خاص را بهبود می‌بخشید.

دشواری مطلوب - چرا باید یادگیری را عمداً دشوارتر کنید، برای بهبود…

ما اغلب فکر می‌کنیم زمانی که کاری که انجام می‌دهیم که آسان باشد، بهترین یادگیری را داریم.

  1. زمان بهینه روز را برای تمرین پیدا کنید

افراد با عملکرد بالا اغلب در طول صبح تمرین می کنند، زمانی که تحقیقات مستقل نشان می دهد که افراد دارای بالاترین ظرفیت برای فعالیت های پیچیده و سخت در طول روز هستند. -ک. الف. اریکسون

انجام تمرین با کیفیت نیاز به توجه و تلاش زیادی دارد. بنابراین مهم است که برنامه ریزی کنید تمرین خود را در زمانی از روز انجام دهید که به اندازه کافی استراحت دارید تا تمرکز کامل خود را بر روی کاری که در حال یادگیری هستید قرار دهید.

بهبود مهارت مستلزم آن است که در آستانه توانایی های فعلی خود باشید و زمانی که خسته هستید نتوانید خود را برای عملکرد در این حد تحت فشار قرار دهید.

حرفه ای ها کل روز خود را در حول و حوش تمرین برنامه ریزی می کنند و زمان تمرین خود را در ساعاتی که بیشتر هوشیار هستند برنامه ریزی می کنند. این اغلب در صبح است، اما می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

اگر قصد دارید بیش از یک بار در روز تمرین کنید، معمولاً خوب است که زمان های تمرین را با یک استراحت طولانی تر در وسط جدا کنید. خوب غذا خوردن و آبرسانی و آرامش ذهن با انجام یک فعالیت متفاوت می تواند مفید باشد. همچنین نشان داده شده است که استراحت خوب برای یادگیری بسیار مفید است (بسیاری از افراد با عملکرد بالا در طول روز چرت می زنند).

رفتن به بالا